Jestli už jste se někdy dostali do situace, v níž jste neměli tolik peněz, kolik jste jich potřebovali mít, určitě se mnou budete souhlasit, že to nebyly zrovna šťastné chvíle vašeho života. Protože jste neměli všechno, co jste potřebovali, a možná už jste dokonce měli dluhy, které vás táhly ke dnu. Velice dobře to znám. A zná to i spousta dalších lidí. Protože se nám finanční potíže rozhodně nevyhýbají. A dolehnout mohou v kterémkoliv okamžiku na kohokoliv z nás.

Ale něco by se s tím přece mělo dát dělat, nemyslíte? Není přece možné, aby byl kdokoliv v nebezpečí, že se dostane jednoho dne do finančních problémů, které už nezvládne, a tyto se s ním potom potáhnou dál! To by přece byla pro lidstvo tragédie.

drobná eura

A máte pravdu. Něco se tu přece jenom dělat dá. A to když má člověk podobné potíže pouze dočasně. V takovém případě se (snad) najde někdo, kdo mu nějaké ty peníze aspoň půjčí, aby se ona těžká doba nedostatku překlenula.

Ale sehnat půjčku, když na tom není člověk po finanční stránce nijak valně, je docela náročný úkol. A někdy to vypadá dokonce skutečně beznadějně. Někdo takový přijde do banky, kde musí doložit mimo jiné i své příjmy a nahlédnou mu do registrů dlužníků, a jakmile se tak stane, může být žádost o půjčku zamítnuta. S tím, že prý onen člověk není bonitní. Nesplnil kritéria, která jsou v bankách jasně daná, a má smůlu.

bankovky eura

Ale pak přicházejí ke slovu naštěstí ještě i nebankovní hypotéky. A to bývá jiná. Tady ani poměrně problematické žadatele neodmítají. Ale chtějí za to něco jiného. Zástavu nemovitosti. To aby se i tady ujistili, že dostanou své peníze zpět. Ale co to současně znamená? Přece to, že žadatelé s nemovitým majetkem se žádostí o půjčku uspějí. A seženou peníze, aby přečkali těžkou dobu snáze.

A co vy na to? Nepřišla by náhodou taková nebankovní hypotéka vhod i vám?