O tom, že domov potřebuje údržbu, aby se nám nerozpadl pod rukama, není pochyb. K tomu také mimo jiné patří i čištění všech zařízení a částí domu. Bohužel je pravdou, že některé z nich zanedbáváme, ať už si to přiznáváme či nikoliv. Důsledky pak můžeme vidět prakticky všude. Jednou z nich je i čištění topení. To je důležitou součástí, která vytváří pohodlí v našem domě, především v zimě. Mnohdy jej však opomíjíme, a to jak při běžném čištění, tak při tom hloubkovém. To ostatně můžeme vidět, neboť na mnohých radiátorech vidíme poměrně silnou vrstvu prachu.

i tepelné čerpadlo potřebuje péči

Jeho utírání je ostatně tím jediným, co ohledně údržby u topení děláme. Přitom to ani zdaleka nestačí. Nesmíme zapomínat, že s horším stavem se snižuje i jeho efektivita. Jednoduše řečeno, pokud máme špinavé topení, bude topit mnohem méně. Tím pádem jej budeme muset mít puštěno na vyšší výkon, což zvýší naše účty za topení. Není tedy od věci se podívat na to, jak bychom se o něj měli vlastně starat.

V první řadě zde máme klasické čištění. Jistě, mokrý hadr je pro běžnou očistu dostatečný, avšak čas od času je nutné jej také vyčistit do hloubky. A to vyžaduje určité speciální přípravky. Ty naštěstí můžeme koupit prakticky v každém obchodě. Díky nim odstraníme i hlouběji zažranou špínu, která jinak nejde odstranit.

kohoutek radiátoru

Nestačí se však starat pouze o vnějšek, je nutné také pečovat o vnitřek radiátoru. Právě zde se totiž mnohdy usazuje vodní kámen. Zde je vhodné nechat jej pravidelně vyčistit odborníkem, který skutečně ví, co dělá, a má prostředky k jeho odstranění. Právě vodní kámen pak slouží jako izolační vrstva, která brání teplu dostat se z radiátoru do místnosti.

Je tedy jasné, že pokud chceme ušetřit peníze za topení, je nutné se mu věnovat. Proto je dobrým nápadem čas od času zavolat specializovanou firmu. Jistě, jsou to peníze navíc, avšak věřte, že se vám rozhodně vrátí.