Bazénová plachta – nepostradatelný pomocník


Pořídit si na zahradu bazén je na jednu stranu báječný relax a rozkoš, ale na druhé straně mince se nachází zodpovědnost a starostlivost. Musíte se kupříkladu postarat o kvalitu vody v nádrži, a k tomu je zapotřebí mít dostatečně výkonné filtrační čerpadlo a filtrační box. Voda také musí být zbavena řas, bakterií a dalších mikroorganismů a měli byste též mít pod palcem odpařování vody. Připadá vám problematika odpařování vody příliš nadnesená a zbytečná? Voda, co se vypaří, se přece snadno doplní z vodovodního řadu, kam je připojena bazénová hadice či instalační vodovodní potrubí, tak co je tu za problém?

provoz bazénu

Tím problémem jsou v první řadě finance, voda totiž není zadarmo, a chcete-li vyhazovat peníze oknem, nebo je spláchnout do záchodu, bude to totéž, pokud si nepořídíte některou z krycích bazénových plachet. A pokud vám to stále připadá nepodstatné, pak počítejte s námi: Každý den se z vodní plochy o rozměru jednoho metru čtverečního vypaří přibližně pět litrů vody. Plus mínus několik decilitrů, na což má vliv hlavně vlhkost, teplota a tlak vzduchu. Jestliže tedy máte na zahradě bazén o rozměrech 7 x 4 metry, vypaří se z něj každý den zhruba 140 litrů vody.

voda v bazénu

Za měsíc to bude 4 200 litrů a za půl roku, pokud je vaše koupací sezóna takto dlouhá, je to celkem pětadvacet kubíků vody. Za pět let provozu bazénu se z něj vypaří do ovzduší cca 126 kubíků vody. A pokud si vynásobíte vodu její cenou přibližně 120 Kč za kubík (vodné a stočné), vyhodíte doslova oknem 15 tisíc korun. Životnost plachty je však mnohem delší, třeba i deset let, takže pokud nechcete http://www.forbes.cz/jak-nezklamat-aneb-umeni-prijimat-darky-ktere-nechcete/ pomyslně splachovat do záchodu 30 tisíc korun jen tak, pro nic za nic, tu bazénovou krycí plachtu si raději pořiďte. Kromě toho vám snížením spadu nečistot šetří i prostředky bazénové chemie a provoz čerpadla filtračního zařízení.