Zabraňte faux pas v průběhu vaší návštěvy


Také se vám někdy stalo, že k vám zavítala návštěva naprosto bez ohlášení? Například kamarádi, kteří vás dlouho neviděli, a zrovna projíždí kolem, tak je napadlo, že by vás rádi viděli? A teď si představte, že jste osamělý muž, bez partnerky, který by se rád seznámil, a když u vás zazvoní ona návštěva, například bývalí spolužáci z fakulty, mezi nimi bude jedna dívka, jejich kamarádka, kterou vzali s sebou „jen tak náhodou na výlet“. A vy dva se do sebe zakoukáte a co se bude odehrávat dál, už ponecháme vaší fantazii.

vlněný koberec

Udržovat průběžně pořádek se vyplatí – neočekávané návštěvy jsou jedním z důvodů, proč udržovat doma alespoň průběžný pořádek. Nemusíte mít neustále naleštěný nábytek, postačí jednou za týden utřít prach a jednou za měsíc umýt okna, ale na co byste rozhodně neměli zapomínat, je čištění koberce. Jestliže totiž koberec pouze vysáváte sáčkovým vysavačem, po určité době do sebe natáhne nečistoty, které již vysát nejdou, a musí se podrobit čištění vlněných koberců od profesionální firmy.

místnost s kobercem

Celý vtip spočívá v tom, že na koberec nedopadá pouze suchý prach, ale prachové částice jsou obohacené mastnotou, rozptýlenou z přípravy pokrmů, a také potem z chodidel, pokud tu našlapujete v ponožkách nebo naboso. Mastný pot a prach vytvoří mazlavou hmotu a ta se pak dokonale na kobercová vlákna přilepí, odkud ji běžný vysavač nedostane. Pot z chodidel ovšem chutná bakteriím a ty o něm po určité době dají vědět typickým odérem.

Jestliže v takové chvíli k vám přijde návštěva, a koberec svou „vůní“ bude připomínat nemyté zpocené nohy, nebude to zrovna dobrá vizitka vaší hygieny. Zvláště pak, pokud se chcete s někým seznámit a záleží vám na prvním dojmu, protože ten se obvykle pokaždé zapisuje nesmazatelně do paměti, a podle něj si také o dotyčné osobě děláme vlastní úsudek. Nenechávejte to dojít tak daleko, aby to nakonec nebylo faux pas.